top of page
25 Yıllık Deneyimle tanışın

“Hakkımızda” kısmı, firmanın kendini tanıttığı asıl kısımdır.

 

Konuklar, web sayfasının tümüne bakarak hangi işleri yapıyor olduğumuzu görebilirler, orada sorun yok.

Hakkımızda bölümünde ise bizi, tarihçemizi, işi nasıl yaptığımızı anlamak ister insan herhalde..

 

Öyle ise, firma sahibi olarak ben Ersin Erkol, kendimden bahsetmeliyim öncelikle.

 

Bu arada, web sitemiz yenilendi aslında. Tarihe not düşmek lazım.. 2020 yılına girerken yaptığımız bu değişiklik önemli. Sadece web sitesi değil, Erde firması ile Ermakina  firmasının birleşmesini de içeriyor bu dönem.

 

O yüzden bu bölümü hem öz tanıtım,  tarihçenin özeti hem de teşekkür bölümü olarak ele alacağım.

 

Makine Mühendisiyim. 1989’da askerlik dönüşü iş hayatına başladığımda seçeneklerin arasından “satış” tarafına yöneldim ve elmas aşındırıcılar konusunda bir alman firmasının (Winter) temsilciliğini yapan Canbulat Dış Ticaret’te işe başladım. Hem yurtdışı ilişkiler, hem müşteri beklentileri, hem teknik satış pazarlama.. her şeyi öğrendiğim yerdir orası, teşekkür ederim buradan bir kez daha.

 

1997’ de kuruldu ERDE Dış Ticaret. Ortaklık yapısı yıllar içinde 2 kez değişti. Hem kurucu ortağım Cafer Demir’e hem 2000 li yılların yarısını birlikte geçirip firmayı geliştirdiğimiz ortağım Hasan Keskinaysever’e de teşekkür ederim yeri gelmişken.. yeniden.

 

Geçtiğimiz yıllar içinde kaynak (gazaltı kaynağı), döküm, cam sektörlerinde çalışmalarımız da oldu.. belli sürelerle yer aldık bu sektörlerde.. Hatta İstanbul dışında 2 kentte yerleşik temsilci arkadaşlarımız oldu uzunca bir süre.. Bu dönemde firmamızda yer alan arkadaşlara da teşekkür ederim.

 

10 yıl kadar önce tezgah ve yatırımlar bölümünü açmıştım firma içinde.. Sonrasında, sırf bu konu orada gelişsin diye Ermakina Ltd.Şti kuruluşunu da yaptık.

 

Biraz da hikaye anlatır gibi oldu ya.. “gel zaman git zaman” diyeyim.. işlerin seyri makine ve yatırım konusundaki temsilciliklerimizi öne çıkardı..

 

Ve 2017-2019 yılları arasındaki dönemde tüm çalışmalarımızı bu alana, makine yatırımları alanına yönlendirdik, diğer tüm alanlardan çekildik.

Son olarak , Ermakina’nın da Erde Dış Ticaret bünyesine katılmasıyla, 2020 tarihi itibarıyla  “Temsilciliklerimiz” sayfasında göreceğiniz firmalarımızla yoğun ve hızlı bir tempoda yolumuza devam ediyoruz. En büyük teşekkür harika ortak çalışmamızdan dolayı onlar için.

 

“Nasıl” çalışıyoruz ?

“Temsilci” ne yapar aslında ?

 

Dünya çok değişti. 1990 lı yıllar, 2000’li yıllar derken 30 yıllık bir süreçten bahsediyoruz, nasıl değişmesin ki.

İletişimin böylesine hızlı ve kolay olduğu bir dünyada, müşterilerin satıcılara hemen ulaşabildiği, rahatlıkla her seviyede ilgili ile görüşebildiği dünyada “aracı” olmak neden gerekli ki ?

 

İhtiyaçların tespit edilmesi ve yeni projelerin bulunması kısmına girmiyorum, orası mutfak kısmı.

Ama bir proje başlamış işe, bizim işimiz “tercümanlık”. Evet, 30 yılın sonunda söyleyebileceğim budur. Ama dikkat, yabancı dile çevrilmesini kastetmiyorum. Ben, “beklentilerin aktarılması” noktasındaki tercümanlığı kastediyorum. Bunun içinde dil de var, kültürel özellikler de var, teknik derinlik de var, insan ilişkileri de var.

 

İşte biz bunu yapmaya çalışıyoruz. Yaparken de “adil” olmaya çalışıyoruz. Tüm tarafların faydasına olacak noktaları bulmaya çalışarak yapıyoruz işimizi.. severek.. saygı duyarak.

 

Yatırımlarınızın işletmenize bereketle gelmesini dileriz, temsilciliklerimiz kanalıyla destek verebilirsek ne mutlu bize.

 

Sağlıcakla, mutlu günler olsun

bottom of page