platit.jpg
Pi411PLUS_durchsichtig_edited.jpg
Ekran Resmi 2019-12-12 18.45.52.png

PLATIT, plazma oluşturucu PVD teknolojisine (Fiziksel Buharlı Bırakım) dayalı kaplama ekipmanı geliştirip üretmekte ve gereken tüm çevresel ekipman ve teknolojiler de dahil tam anahtar teslim PVD kaplama sistemleri sunmaktadır.

PLATIT, yüzey ön işlemesi için gereken tüm çevresel ekipman ve teknolojiler de dahil tam anahtar teslim PVD kaplama sistemleri sunmaktadır: 
- cilalama, fırçalama ve/veya mikroblastlama ile,
- “başlat-ve-unut” işlemi ile tek hazneli vakumlu temizleme,
- HSS ve karbürlerden kaplamaların sıyrılması.

Kaplama ünitelerimiz aşağıdaki esaslara göre çalışmaktadır:

  • Geleneksel Katodik ARC esası (PL70, PL1011, π1511)

  • Devir hareketli LARC® (Yanlamasına Dönen Katotlar) ve CERC® (Merkezsel Dönen Katotlar) teknoloji esasları (π80, π111, π211, π311, π411, π1511). Bu teknolojiler patentli ve dünya çapında özgündür.

 

Özel Kaplama

Firmamız tüm üniteler ile küçük ve orta büyüklükteki kaplamalar için bile mümkün olan ekonomik ve özel uyarlanmış kaplamalar yapmaktadır.

 

Geniş Hacimli Kaplama

Fason kaplamada farklı alt katman türleri genellikle beraber kaplanır. Yüksek hacimler kârlılığı arttırılabilirken, kaplama performansı çoğu kez başarısız olur. Ayrıca işleme süreleri de genel anlamda küçük miktarlara oranla daha uzundur. π411, PL1011 ve Pl2001 üniteleri, geleneksel yüksek hacimli kaplama işlemini esnekleştirmektedir. Bu üniteler yüksek kaliteli kaplamalar ve kısa döngü süreleri sunarlar. Farklı alt katman türleri ve boyutları kaplama kalitesinden ödün vermeden karıştırılabilir.

 

Dış Yüz

PLATIT, gereken tüm çevresel ekipman ve teknolojiler de dahil aşağıdakiler için tam anahtar teslim kaplama sistemleri sunmaktadır: Cilalama, fırçalama ve/veya mikroblastlama ile yüzey ön işlemesi; başlat-ve-unut işlemi ile tek hazneli vakumlu temizleme; HSS ve karbürlerden kaplamaların sıyrılması; alt katman ve katotların yüklenip boşaltılması işlemleri ve ISO 9001’e göre bir kalite kontrol sistemi.

https://www.platit.com/en